Powstało wiele książek, w których milionerzy opisują drogę, którą pokonali.
Przykładem może być znany polski biznesmen, Roman Karkosik. Być może o nim nie słyszałeś/aś, bo uważa, że rozgłos nie służy interesom. Przeczytaj, jak potoczyły się losy tego już miliardera.
Urodził się w 1951 roku we wsi Czernikowo pod Toruniem. W wieku 19 lat skończył klasę mechaniczną (specjalność budowa maszyn i urządzeń przemysłu cukrowniczego). Myślisz – brak większych perspektyw? Nie! Roman założył w swojej rodzinnej wsi bar, który jako jedyny w okolicy sprzedawał piwo. Tak dorobił się pieniędzy, które następnie zainwestował w wytwórnię oranżady.
W 1989 roku rozpoczyna produkcję przewodów i kabli. By otrzymać surowiec potrzebny do ich produkcji uruchomił sieć punktów skupu złomu. Kolejnymi firmami Romana Karkosika były Unibax i Unipet (produkcja butelek PET). W 1993 roku razem z żoną zaczyna inwestować na giełdzie. W 2005 roku kontrolował już cztery spółki.
W rankingu miesięcznika Forbes z 2008 roku jego majątek został określony na 1,1 mld dolarów!
Z tego ebooka dowiesz się, że większość milionerów zdobyła swoje majątki zaczynając od zera. Czy wiesz, że przyszli milionerzy:

Nie mieli pieniędzy – Bill Bartman (jeden z najbogatszych ludzi Ameryki) był tak biedny, że przez lata korzystał z darmowej żywności rozdawanej dla ubogich w różnych ośrodkach. Takich przykładów są dziesiątki.
Nie mieli wykształcenia – Michael Dell (twórca firmy komputerowej Dell) porzucił studia, aby zająć się rozwojem swojej firmy. W ciągu dwóch lat zaczęła ona mieć już miliony dolarów obrotu.
Byli obcokrajowcami w nowym kraju – Arystoteles Onassis w wieku 17 lat wyjechał z domu, biorąc tylko walizkę i 450 dolarów. Po wielu latach był jednym z największych armatorów na świecie.
Nie mieli wsparcia od rodziny – Joe Girard, najlepszy sprzedawca samochodów na świecie, przez całe swoje dzieciństwo był maltretowany i bity przez swojego ojca. Zdarzyło się nawet, że trafił do więzienia za kradzież w sklepie.
Żyli trudnych czasach kryzysu – Conrad N. Hilton, twórca sieci ekskluzywnych hoteli „Hilton”, przetrwał trudny dla branży hotelowej „wielki kryzys” w latach dwudziestych XX wieku, który wielu z jego konkurentów doprowadził do bankructwa.
Ponosili porażki – Raymond Albert Kroc, założyciel sieci restauracji McDonald’s, zanim stworzył swoje największe dzieło, próbował otwierać inne retauracje, ale bez powodzenia.

Milionerzy - gra wzorowana na telewizyjnym teleturnieju, grać można tylko on-line, zasady są takie same.
Gramy o kasę i odpowiadamy na pytania. Do miliona mamy 15 pytań na które musimy prawidłowo odpowiedzieć żeby wygrać MILION.
Pierwsze 5 pytań - zaczynamy od prostszych pytań od 100 zł do 1000 zł. Gdy odpowiemy prawidłowo mamy gwarantowane 1000 zł.
Następne 5 pytań - trochę trudniejszy zestaw - począwszy od pytania 6 za 2000 zł., do 10 za 32000 zł. Po jego przejściu dostajemy gwarantowaną kwotę 32000 zł.
Ostatnie 5 pytań - etap najtrudniejszy od 11 (64 000 zł,) do 15 pytania za 1 miliona zł.

W trakcie każdej gry Uczestnik ma prawo użyć po jednym z trzech "kół ratunkowych".
Dostępne są następujące koła ratunkowe:
50 : 50 - komputer usuwa dwie z 4 odpowiedzi pozostawiając jedną prawdziwą i jedna fałszywą.
Telefon do przyjaciela - komputer łączy się z wirtualnym przyjacielem, który doradza, którą z przedstawionych odpowiedzi wybrać.
Pytanie do publiczności - wirtualna publiczność głosuje nad poprawną odpowiedzią, a wyniki procentowe tego głosowania prezentowane są uczestnikowi.

W każdej chwili możemy zrezygnować z gry wciskając rezygnuję i "zabrać" wygraną. Po wygraniu zostajemy przeniesieni do ekranu "Wygrana w grze" gdzie mamy czek wystawiony na nasze nazwisko z kwotą wygranej. Możemy go sobie wydrukować na pamiątkę "drukuj czek" lub ponownie zagrać "zagraj jeszcze raz".

Gdy nie wyświetlają się pytania ani odpowiedzi należy zaznaczyć "rezygnuje" następnie zaznaczamy
Zagraj jeszcze raz" i "Start" wtedy pytania i odpowiedzi wyświetlą się prawidłowo.